Home Криптовалюта У Чикаго стартувала торгівля ф’ючерсами на біткоін

У Чикаго стартувала торгівля ф’ючерсами на біткоін

by marusia

Ф’ючерси, як правило, призводять до зниження волатильності базового активу. Вони також дозволяють спекулянтам отримати вигоду від падіння цін.

Десятого грудня на Чиказькій біржі опціонів (CBOE) були запущені перші ф’ючерси на біткоіни. 18 грудня аналогічний ф’ючерс буде запущено на найстарішій товарній біржі світу — Chicago Mercantile Exchange (CME).

Ф’ючерс CME не стане першим інструментом, який дозволить інституційним інвесторам вийти на ринок криптоактивів, але він має всі шанси стати поворотним моментом, коли світова фінансова еліта визнає біткойн повноцінним класом активів.

Як працюватимуть ф’ючерси на біткойн

Давайте подивимося на ф’ючерси CME. Вони більш консервативні та, швидше за все, перевершать контракти CBOE з точки зору обсягу торгів. Ось їх основні умови:

Дата початку аукціону – 18 грудня.
Один контракт складається з п’яти біткоінів. Мінімальна кількість контрактів в одному лоті – п’ять.
Ф’ючерси розраховуються, тобто без реальної пропозиції біткоїнів.
Термін обігу одного ф’ючерсу – один місяць. Дата експірації (день закінчення ф’ючерсного періоду, коли здійснюються остаточні розрахунки) – остання п’ятниця розрахункового місяця.
Передбачені добові обмеження волатильності: сім або 13% — призупинення на дві хвилини; 20% — торгівля припиняється повністю.

У документації сказано, що біржа рекомендує розміщувати не більше тисячі контрактів на місяць, що становитиме не більше п’яти тисяч біткоінів або 0,036% від кількості торгованих біткоінів в обігу за розрахунками біржі.

Як буде визначатися ціна біткоіна

Для визначення курсу буде використовуватися спеціально створений CME CF Bitcoin Reference Rate index або просто BRR. Індекс є середньозваженим значенням ціни торгів біткоїном за попередній день на чотирьох біржах: Bitstamp, GDAX, itBit і Kraken. Bitfinex і OKCoin поки не дозволені через обмеження на виведення фіатних коштів.

Індекс BRR відображає ціну біткоіна зі значним запізненням (до одного дня) і не працює у вихідні.

Тому разом із цим індексом CME також розробила індекс реального часу Bitcoin (BRTI), який оновлюється принаймні щохвилини.

Різниця між ними може бути значною: наприклад, на момент написання цієї замітки різниця між BRR і BRTI становила майже 740 доларів.

Поки незрозуміло, як буде використовуватися BRTI, але його зручно використовувати як об’єктивну ставку в контрактах, де передбачена оплата в біткоінах. Замість «в рублях за курсом ЦБ на день оплати» можна написати «в біткоінах за курсом БРТІ на момент здійснення операції».

You may also like

Leave a Comment

@ BestChicago.net, 2018-2022.